Chipsy kokosowe, torf kokosowy, podłoża kokosowe. Dlaczego warto?

To naturalne podłoża pozyskiwane z miękiszu owoców palmy kokosowej. Nie zawierają domieszki ziemi, innych podłoży czy nawozów. Podłoża są importowane ze Sri Lanki, kraju, który jest kokosowym potentatem.

Oferowane w naszym sklepie podłoża kokosowe są wolne od zanieczyszczeń, patogenów, nasion, pestycydów, chemikaliów i innych substancji potencjalnie szkodliwych dla roślin, zwierząt czy środowiska. Podłoża zostały przebadane w Instytucie Warzywnictwa i Ogrodnictwa w Skierniewicach oraz mają zezwolenie Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi.

Czemu służy podłoże kokosowe? Chipsy kokosowe mają gąbczastą strukturę, co zapewnia bardzo dobre wchłanianie wilgoci i dostęp powietrza do korzeni. Do tego zarówno czipsy, jak i torf, mają trwałą strukturę i są odporne na rozkład biologiczny. Podłoża kokosowe są także popularną ściółką do terrarium.

Wszystkie oferowane przez nas podłoża są gotowe do użytku. Czipsów kokosowych i torfu kokosowego można używać bezpośrednio, mix kokosowy można moczyć, by zwiększył swą objętość, albo urywać potrzebną ilość.

W ofercie Green House Poland znajdziecie:

TORF KOKOSOWY

Torf kokosowy – bardzo drobny, przypomina torf naturalny, ale jest lekki, ma trwalszą strukturę i nie osiada. Zalecany do rozsad, doskonały dla rozwoju korzeni.

Torf kokosowy można kupić tutaj >>> 

CHIPSY KOKOSOWE

Chipsy kokosowe – grube wióry z łupin i miękiszu orzechów kokosowych. Dostępne w trzech rozmiarach, od bardzo drobnych, do grubych. Nadają się do mieszanek dla większości roślin. Najgrubszych można używać jako substratu do storczyków. Czipsy kokosowe mają pH 6,5, czyli zbliżone do obojętnego, utrzymują wilgoć, a przy tym zapewniają dostęp tlenu dla korzeni.

Chipsy kokosowe drobne >>>

Chipsy kokosowe średnie >>>

Chipsy kokosowe grube >>>

MIX KOKOSOWY

Mix kokosowy – mieszanka chipsów kokosowych i torfu kokosowego, dobry do mieszanek dla większości roślin. Kostkę należy zalać wodą, wtedy zwiększa swoją objętość. Można też używać na sucho, urywając potrzebną ilość.

Mix kokosowy można kupić tutaj >>>

Polecamy też inne dodatki do podłoża >>> Mamy w ofercie perlit, sphagnum i keramzyt.

Tags: chipsy kokosowe , torf kokosowy , dodatki do podłoży