Jak odmiana bananowca Dwarf Cavendish owocuje?

O tym mogliście się przekonać - pod koniec sierpnia ten piękny okaz wydał na świat cudowne owoce. Jak szybko zakwitł i czy były smaczne - tego niestety się już nie dowiemy. 

 

Kilka dni tuż po zaaowocowaniu bananowiec opuścił nasze centrum ogrodnicze - znalazł nowy zielony dom. Jego sylwetkę oraz zasady dbania o Dwarf Cavendish przedstawiliśmy we wcześniejszym wpisie - tutaj 

 

Jak kwitnie Piper Sylvaticum?

 

Ale to nie wszystko! Kolejna roślina, która również zakwitła w naszym centrum ogrodniczym to pieprz - a dokładnie Piper Sylvaticum.to wyjątkowo urodziwe kolekcjonerskie pnącze, należące do rodziny pieprzowatych. W naturze wspina się po drzewach dlatego też aby w domowych warunkach mogła pięknie się prezentować należy jej zapewnić podporę, może ona być w formie drabinki lub palika. 

 

 

Piper to bardzo rzadka roślina, która cechuje się wydłużonymi, sercowatymi liśćmi. Urzekają nas one srebrzystoszarym wybarwieniem z ciemnozieloną siatką nerwów, która tworzy wyrazisty, mozaikowy ornament na jaśniejszym, lekko mieniącym się tle. Piper sylvaticum ze swoim oryginalnym wyglądem pasuje doskonale do aranżacji nowoczesnych wnętrz. Jest rośliną szybko rosnącą i bardzo łatwą w uprawie. Preferuje jasne stanowisko, z rozproszonym światłem, podwyższoną wilgotność powietrza, przepuszczalne podłoże i dokarmianie w okresie letnim odżywką do roślin o ozdobnych liściach.

 

Strelicja królewska kwitnie dostojnie!

Strelitzia reginae zakwitła kilka dni później. Ta wyjątkowa roślina - potocznie zwana rajskim ptakiem pokazuje swoje piękno w naszym centrum. Dzięki naszym ekspertom, którym udało się zachęcić królową do tej wyjątkowej nagrody można podziwiać ten niezwykły widok!

 

Uroda strelicji zdradza jej egzotyczne pochodzenie. W warunkach naturalnych rośnie nad brzegami rzek i na obszarach przybrzeżnych Wschodniej Prowincji Przylądkowej Kwa-Zulu Natal Republiki Południowej Afryki. W swojej ojczyźnie jest bardzo popularna. Jej wizerunek widnieje na monetach i znaczkach pocztowych równie często, co twarz Nelsona Mandeli.

 

Jak kwitnie Epiphyllum oxypetalum?

Na uzyskanie odpowiedzi na to pytanie nie musieliśmy długo czekać! Epiphyllum ostropłatkowe to bardzo znany i lubiany sukulent. Jego długie, mięsiste i ciemnozielone liście pojawiają się na wielu parapetach, także w biurach i sklepach, ponieważ jest bardzo łatwy w uprawie. Czasami można spotkać go pod inną nazwą – Królowa Jednej Nocy, ponieważ jego przepiękne kwiaty żyją tylko jeden dzień i rozwijają się, kiedy zapadnie zmrok. Myślimy to szczęście uchwycić w kadrze ten moment.

 

 

Epiphyllum ostropłatkowe powoli staje się tak popularne, że jego nazwa została spolszczona do epifilum. Jego popularność nie powinna dziwić – jest to naprawdę przeuroczy sukulent. Epifilum ostropłatkowe wytwarza kępę bardzo ciekawych, wzniesionych liści. Osiągają one około 80 cm długości i gdy są już naprawdę długie, przewieszające się malowniczo. Mają ciemnozielony kolor i błyszczącą powierzchnię.

 

Liście są kanciaste, a na ich brzegach pojawiają się ozdobione kolcami brodawki. Kolce mogą być naprawdę niebezpieczne – są bardzo ostre i trudno je usunąć, jeśli wbiją się w skórę. Największą ozdobą rośliny są niewiarygodne. To im epifilum zawdzięcza nazwę Królowa Jednej Nocy i nie ma co ukrywać – latem naprawdę to one królują na parapetach. Pod troskliwą opieką sukulent czasami zakwita dwa razy, także w czasie zimowania.

 

 

W naszym centrum dbamy o dobrostan roślin, doglądając je i odpowiednio nawożąc. Oferowane przez nas rośliny są wyjątkowe pod wieloma względami, część z gatunków jest mało spotykana w Polsce, część jest dość popularna. Jednakowoż dbamy o każdą roślinę w taki sam sposób. Niektóre z nich potrafią się odwdzięczyć i zaskoczyć pięknymi kwiatami! Tym samym nasi klienci mają absolutną pewność, że znamy się na profesjonalnym dbaniu o egzotyczne rośliny, które jak widać mogą zakwitnąć w naszej strefie klimatycznej.