CYPERUS 125 CM

SKU
110168
W magazynie
185,00 zł

CYPERUS

Cyperus potrzebuje dość wysokiej temperatury powietrza, w granicach 21 do 27 stopni Celsjusza, a zniesie nawet do 30 stopni. Dodatkowo trzeba go często zraszać wodą. Najlepiej także wypełnić nią podstawkę, wiec ta powinna być odpowiednio wysoka.

 

Wysokość 125 CM

CYPERUS

Podejmując się uprawy papirusu należy pamiętać, ze jest to roślina typowo bagienna. Najlepszym podłożem dla rośliny jest ziemia kwiatowa z kawałkami węgla drzewnego. Zapobiegnie ona gniciu korzeni, które cały czas powinny być w mokrej glebie. Cyperus potrzebuje dość wysokiej temperatury powietrza, w granicach 21 do 27 stopni Celsjusza, a zniesie nawet do 30 stopni. Dodatkowo trzeba go często zraszać wodą. Najlepiej także wypełnić nią podstawkę, wiec ta powinna być odpowiednio wysoka. Wraz z ochłodzeniem i nadejściem pory zimniejszej podlewanie trzeba zmniejszyć.

Papirus lubi stanowiska jasne, nie zaszkodzi mu też słońce lub lekkie zacienienie, w gruncie rzeczy, co do stanowiska, roślina nie jest aż tak wymagająca. W zimie jednak w miejscu, w którym stoi nie powinno być mniej niż 10- 12 stopni. W okresie letnim ciborę można wynieść do ogrodu.

Rozmnażanie papirusa nie jest zbyt trudne. Można to zrobić przez podział, ale wystarczy odciąć rozetę liści z kawałkiem łodygi, skrócić liście o połowę i wsadzić ją do wody. W taki sposób szybko pojawia się korzenie. Takie rozmażanie jest szybkie i efektywne. Jeżeli chcemy podzielić roślinę, to najlepiej robić to na podwórku, gdyż po wyjęciu korzenia z doniczki będziemy narażeni na pobrudzenie wszystkiego dookoła błotem. Korzenie trzeba rozdzielać ostrożnie, odcinając stare i zdrewniałe części.

Roślina wymaga zasilania nawozem od marca do września w częstotliwości około raz na 2 tygodnie.

Więcej informacji
EAN 8717518326035
Wysokość 125

NAJCZĘŚCIEJ ZADAWANE PYTANIA I ODPOWIEDZI:

 

1. Zamówiłam/em produkt, kiedy spodziewać się dostawy?

Produkt jest wysyłany bezpośrednio z naszego magazynu (Green House Poland). Pakowanie przesyłek oraz wysyłkę zamówień prowadzimy od poniedziałku do czwartku. Natomiast nie prowadzimy wysyłki w piątki z powodu zabezpieczenia rośliny przed przestojami w sortowaniach kurierskich. Jeżeli Twoje zamówienie zostało złożone wieczorem w czwartek, piątek lub w weekend to przesyłka zostanie wysłana w poniedziałek. Z uwagi na sytuację dokładane są wszystkie starania mające na celu zapewnienie bezpieczeństwa zarówno podczas przygotowania Twojego zamówienia jak i również Twojego bezpieczeństwa odbioru paczki. Czas dostawy przesyłek wynosi średnio 1-2 dni robocze.

2. Czy mogę odebrać produkt osobiście w Green House Poland?

Możecie Państwo odebrać produkt osobiście w naszej centrum ogroniczym, jednakże w pierwszej kolejności prosimy o złożenie zamówienia oraz dokonanie płatności poprzez serwis Allegro. W przypadku odbioru osobistego, prosimy o kontakt z naszym obsługą klienta za pośrednictwem wiadomości, w celu ustalenia terminu odbioru.

3. Czy produkt są bezpieczenie zapakowane, aby uniknąć uszkodzeń?

Nasi pracownicy pakują produkty z najwyższą starannością korzystając przy tym ze specjalistych materiałów do pakowania, aby odpowiednio zabezpieczyć produkt do wysyłki. Dodatkowo, kwiaty są nawadniane przed wysyłką, a na czas transportu ich łodygi odpowiednio zabezpieczane. Nasze opakowanie zostało zaprojektowane specjalnie z myślą o ochronie przed ciepłem, zimnem i wstrząsami. Państwa produkt dotrze w nienaruszonym stanie.

4. Co w sytuacij, kiedy temperatura na dworze jest bardzo niska, a ma to wpływ na w przesyłce?

Ze względu na troskę o jakość wysyłanych roślin, nadawanie paczek wstrzymujemy przy spadku temperatury poniżej -5 stopni pomimo dodawanych do przesyłek Heat Packów. Termin wysyłki będzie uzgadniany indywidualnie z kupującym i nastąpi w możliwie najszybszym terminie.

1. Zamówienia na terenie całej Polski realizujemy za pośrednictwem  

2. Koszty dostawy jest stały i wynosi 14,90zł.

3. Czas realizacji zamówienia wynosi 1-2 dni roboczych. Większość zamówień wychodzi tego samego dnia jeśli zamówienie zostanie złożone do 10:00.

4. Wszystkie przesyłki są zapakowane w sposób umożliwiający ich bezpieczną dostawę. 

5. Możliwy jest również odbiór osobisty zamówionego towaru w centrum ogrodniczym Green House Poland w Żorach ul. Kościuszki 63.

Godziny otwarcia:
Pon. - Pt. 8:00 - 21:00
Sobota 9:00 - 21:00
Niedziela 10:00 - 20:00

6. Ze względu na troskę o jakość wysyłanych roślin, nadawanie paczek wstrzymujemy przy spadku temperatury poniżej 0 stopni.

Termin wysyłki będzie uzgadniany indywidualnie z kupującym i nastąpi w możliwie najszybszym terminie.