EPIPHYLLUM CHRYSOCARDIUM 35 CM

SKU
2125504010749
W magazynie
Dostępnych tylko 4 szt.
129,00 zł

WYMIARY

doniczka: 14 cm

długość: 35 cm

Epiphyllum chrysocardium to kaktus epifityczny, który dzięki oryginalnym pędom z pewnością będzie piękną ozdobą każdego okna. Roślina jest łatwa w uprawie i nawet w warunkach domowych może osiągnąć imponujące rozmiary.

Nowy

Uprawa Epiphyllum chrysocardium

Epiphyllum chrysocardium w naturze występuje w Ameryce Środkowej, rosnąc m.in. w koronach drzew. Dlatego nie ma specjalnych wymagań co do podłoża. Po zakupie roślinę należy przesadzić, np. do ziemi do sukulentów i kaktusów, rozluźnionej dodatkowo piaskiem, perlitem albo żwirkiem.

Podlewanie regularne,  umiarkowane, zimą skromne – przelanie może grozić gniciem. Dlugotrwałe przesuszanie także nie będzie dla rośliny dobre. Epiphyllum lubi podwyższoną wilgotność powietrza. Roślinę można zraszać - najlepiej rano, by słońce nie poparzyło liści. Można ją czyścić mokrą miękką szmatką lub pod prysznicem.

Jak większość sukulentów Epiphyllum chrysocardium wymaga dużej ilości rozproszonego światła i ciepłego stanowiska. Po przyzwyczajeniu toleruje nawet bezpośrednie nasłonecznienie przy oknie południowym.

Latem można wystawiać na balkon lub do ogrodu.

W sezonie można zasilać nawozami dedykowanymi do kaktusów i sukulentów.  

 

Zdjęcie przedstawia rzeczywistą, przykładową roślinę spośród wystawionych na sprzedaż.

Więcej informacji
PLU 105981
Miejsce Sypialnia, Modny salon, Biuro, Pokój dziecka
Rozmiar Zwisające, Wymagające dużo przestrzeni
Napisz własną recenzję
Napisz opinię o produkcie:EPIPHYLLUM CHRYSOCARDIUM 35 CM