FICUS LYRATA 160 CM

SKU
23194
W magazynie
Dostępnych tylko 3 szt.
980,00 zł

Ficus lyrata, czyli figowiec lirolistny, nazywany też figowcem dębolistnym lub fikusem lirolistnym, to jeden z ciekawszych, ale też największych fikusów uprawianych w mieszkaniach. Choć fikus lirolistny jest wyjątkowo piękną i oryginalną rośliną doniczkową.

Ficus lyrata

Ficus lyrata nazywany fikusem lirolistnym lub dębolistnym zdobył popularność jako jedna z czołowych roślin trendu Urban Jungle. Mimo, że w uprawie domowej popularny jest od wielu lat, to obecnie przeżywa silny renesans. W naturze rośnie w wilgotnych lasach tropikalnych i w odróżnieniu od wielu fikusów, nie wykształca korzeni powietrznych ani podporowych. Zachwyca przede wszystkim dużymi liśćmi o ciekawym kształcie, przypominającym lirę. 

Fikusy lubią rozproszone światło, nie lubią stanowisk w pełnym słońcu. Najlepiej rosną na stanowiskach średnio nasłonecznionych.

W okresie zimowym, kiedy powietrze w mieszkaniu jest zwykle suche, warto od czasu do czasu zraszać jego liście podnosząc w ten sposób wilgotność powietrza. Pod względem wilgotności podłoża Ficus lyrata jest dość tolerancyjny, może ono czasem częściowo przesychać przed kolejnym podlaniem, jednak nigdy nie powinno się dopuszczać do całkowitego wyschnięcia podłoża, gdyż odbije się to niekorzystnie na urodzie drzewka. Roślinę od wiosny do jesieni warto zasilić raz na dwa tygodnie nawozem do roślin zielonych.

Więcej informacji
EAN 23194

NAJCZĘŚCIEJ ZADAWANE PYTANIA I ODPOWIEDZI:

 

1. Zamówiłam/em produkt, kiedy spodziewać się dostawy?

Produkt jest wysyłany bezpośrednio z naszego magazynu (Green House Poland). Pakowanie przesyłek oraz wysyłkę zamówień prowadzimy od poniedziałku do czwartku. Natomiast nie prowadzimy wysyłki w piątki z powodu zabezpieczenia rośliny przed przestojami w sortowaniach kurierskich. Jeżeli Twoje zamówienie zostało złożone wieczorem w czwartek, piątek lub w weekend to przesyłka zostanie wysłana w poniedziałek. Z uwagi na sytuację dokładane są wszystkie starania mające na celu zapewnienie bezpieczeństwa zarówno podczas przygotowania Twojego zamówienia jak i również Twojego bezpieczeństwa odbioru paczki. Czas dostawy przesyłek wynosi średnio 1-2 dni robocze.

2. Czy mogę odebrać produkt osobiście w Green House Poland?

Możecie Państwo odebrać produkt osobiście w naszej centrum ogroniczym, jednakże w pierwszej kolejności prosimy o złożenie zamówienia oraz dokonanie płatności poprzez serwis Allegro. W przypadku odbioru osobistego, prosimy o kontakt z naszym obsługą klienta za pośrednictwem wiadomości, w celu ustalenia terminu odbioru.

3. Czy produkt są bezpieczenie zapakowane, aby uniknąć uszkodzeń?

Nasi pracownicy pakują produkty z najwyższą starannością korzystając przy tym ze specjalistych materiałów do pakowania, aby odpowiednio zabezpieczyć produkt do wysyłki. Dodatkowo, kwiaty są nawadniane przed wysyłką, a na czas transportu ich łodygi odpowiednio zabezpieczane. Nasze opakowanie zostało zaprojektowane specjalnie z myślą o ochronie przed ciepłem, zimnem i wstrząsami. Państwa produkt dotrze w nienaruszonym stanie.

4. Co w sytuacij, kiedy temperatura na dworze jest bardzo niska, a ma to wpływ na w przesyłce?

Ze względu na troskę o jakość wysyłanych roślin, nadawanie paczek wstrzymujemy przy spadku temperatury poniżej -5 stopni pomimo dodawanych do przesyłek Heat Packów. Termin wysyłki będzie uzgadniany indywidualnie z kupującym i nastąpi w możliwie najszybszym terminie.

1. Zamówienia na terenie całej Polski realizujemy za pośrednictwem  

2. Koszty dostawy jest stały i wynosi 14,90zł.

3. Czas realizacji zamówienia wynosi 1-2 dni roboczych. Większość zamówień wychodzi tego samego dnia jeśli zamówienie zostanie złożone do 10:00.

4. Wszystkie przesyłki są zapakowane w sposób umożliwiający ich bezpieczną dostawę. 

5. Możliwy jest również odbiór osobisty zamówionego towaru w centrum ogrodniczym Green House Poland w Żorach ul. Kościuszki 63.

Godziny otwarcia:
Pon. - Pt. 9:00 - 18:00
Sobota 9:00 - 18:00
Niedziela 10:00 - 18:00

6. Ze względu na troskę o jakość wysyłanych roślin, nadawanie paczek wstrzymujemy przy spadku temperatury poniżej 0 stopni.

Termin wysyłki będzie uzgadniany indywidualnie z kupującym i nastąpi w możliwie najszybszym terminie.