MONSTERA ADANSONII 'MONKEY MASK' 45CM

SKU
2108321006508
W magazynie
85,00 zł

WYMIARY

doniczka: 17 cm

wysokość: 45 cm

 

Monstera adansonii nie wiedzieć czemu przez hodowców i klientów bywa nazywana monsterą „Monkey Mask”. To efektowne pnącze, które nie sprawia większych problemów w uprawie i nadaje się nawet dla początkujących.

Nowy

Uprawa Monstera adansonii / Monstera 'Monkey Mask'

Najgorszą rzeczą, którą możemy zrobić tej monsterze, jest przelanie – dolne liście wtedy żółkną, istnieje ryzyko zgnicia korzeni.

Po zakupie Monstera adansonii powinna zostać przesadzona. Podłoże produkcyjne nie jest wystarczająco bogate i zbyt długo trzyma wilgoć. Zalecamy rozluźnić ziemię sporą ilością chipsów kokosowych i perlitu.

Podlewanie po przeschnięciu podłoża. Liście można zraszać i przecierać, ale ze względu na dużą ilość dziur lepiej monsterę "Monkey Mask" zabrać co jakiś czas pod prysznic.

Najlepsze będzie stanowisko jasne, ze światłem rozproszonym.

W sezonie warto ją zasilać nawozem do roślin zielonych.

Producent oferuje monsterę „Monkey Mask” w doniczce wiszącej, ale nie polecamy takiego sposobu uprawy. Monstera adansonii to typowe pnącze. Potrzebuje palika albo przynajmniej drabinki. W zwisie liście będą coraz mniejsze, a w końcu roślina będzie produkować pędy bez liści, bo będzie szukać wsparcia.

 

Zdjęcia prezentują przykładową roślinę z naszego sklepu.

Więcej informacji
PLU 106006
Miejsce Sypialnia, Modny salon, Biuro, Pokój dziecka
Rozmiar Pnącza, Zwisające
Napisz własną recenzję
Napisz opinię o produkcie:MONSTERA ADANSONII 'MONKEY MASK' 45CM