OLEA EUROPAEA OLIWKA EUROPEJSKA DRZEWKO 45CM

SKU
2104886008414
W magazynie
Dostępnych tylko 6 szt.
95,00 zł

WYMIARY

doniczka: 15 cm

wysokość: 45 cm

 

Oliwka europejska, po łacinie Olea europaea, to piękne i wdzięczne w uprawie drzewko. Tu oferujemy na sprzedaż w małym rozmiarze, w sam raz do uprawy domowej.

Nowy

Olea europaea uprawa. Oliwka europejska w donicy

Oliwki europejskie nie są zupełnie mrozoodporne – według jednych źródeł do -13 stopni, według innych tylko do -3. Dlatego w Polsce lepiej uprawiać je w donicy, a w sezonie wynosić do ogrodu czy na balkon.

Olea europaea w naturze rośnie na jałowych glebach, ale w uprawie doniczkowej najlepsza będzie żyzna ziemia, wymieszana dla lepszej przepuszczalności z piaskiem. Na dnie doniczki warto zapewnić warstwę drenażu, np. z keramzytu.

Oliwka europejska doceni stanowisko z dużą ilością światła i hojne podlewanie w okresie wzrostu. Zimą podlewamy oszczędnie. W sezonie warto zasilać nawozem o zrównoważonym składzie.

Drzewa oliwne dobrze znoszą przycinanie, dlatego nadają się na bonsai.

Aby oliwka zakwitła i zaowocowała, musi być w zimie przez jakiś czas przetrzymywana w niskiej temperaturze, nie powinna ona jednak spaść poniżej +4 stopni.

 

Zdjęcia prezentują przykładowe rośliny dostępne w sprzedaży. W naszym centrum ogrodniczym w Żorach mamy też okazy większe – nawet niemal trzymetrowe. W sprawie zakupu starszych egzemplarzy prosimy o kontakt mailowy – sklep@greenhousepoland.pl. Na terenie Śląska możliwy jest dowóz, oferujemy także wysyłkę na palecie – wycena indywidualna.

Więcej informacji
PLU 106056
Napisz własną recenzję
Napisz opinię o produkcie:OLEA EUROPAEA OLIWKA EUROPEJSKA DRZEWKO 45CM