OXALIS TRIANGULARIS ‘PAPILION’ SZCZAWIK TRÓJKĄTNY 20 CM

SKU
2106131001553
W magazynie
Dostępnych tylko 8 szt.
20,00 zł

WYMIARY

doniczka: 12 cm

wysokość: 20 cm

Oxalis triangularis ‘Papilion’, czyli szczawik trójkątny, lub szczawik zielony, to popularna roślina rabatowa, coraz popularniejsza także w domu. Soczyście zielone, składające się na noc liście oxalis triangularis kojarzą się z koniczyną, stąd przekonanie, że roślina może przynosić szczęście. Dlatego nadaje się doskonale na prezent. A do tego można ją jeść!

Nowy

Uprawa Oxalis triangularis

Szczawik trójkątny lubi stanowiska jasne. Przy zbyt małej ilości światła liście będą małe, a kwitnienie skąpe. Szczawik zielony lepiej niż fioletowa odmiana radzi sobie z pełnym słońcem, jednak wysoka temperatura może sprawiać, że będzie błyskawicznie wysychał.

Oxalis triangularis dobrze radzi sobie jako roślina rabatowa czy w donicach na dworze, jednak nie zimuje w naszym klimacie. Jesienią kłącza trzeba wykopać, a potem przechowywać np. w piwnicy, w temperaturze chłodniejszej od domowej.

Przy uprawie domowej istnieją dwa podejścia. Gdy jesienią szczawik zaczyna wyglądać gorzej, możemy go wciąż trzymać w doniczce, podlewać skromniej, i czekać do wiosny, aż odbije. Można też przestać go podlewać, pozwolić się zasuszyć, i odstawić doniczkę w chłodniejsze miejsce. Wiosną wykopać kłącza, posadzić do świeżej ziemi i czekać, aż się obudzą.

Po zakupie szczawika należy przesadzić – wystarczy lekka i przepuszczalna ziemia uniwersalna.

Podlewamy po przeschnięciu wierzchniej warstwy ziemi.

Szczawik zielony najlepiej nawozić nawozem do roślin zielonych, jeśli zależy nam na liściach, lub do roślin kwitnących, jeśli podobają nam się jego niepozorne kwiaty.

Liście szczawiku trójkątnego są jadalne, mają ostry i kwaśny smak. Nadają się np. do sałatek, czy jako jadalna dekoracja. W większych ilościach mogą być jednak szkodliwe, ze względu na dużą zawartość kwasu szczawiowego. Szczególnie ostrożne muszą być osoby cierpiące na reumatyzm, dnę moczanową, kamicę nerkową czy nadkwaśność.

 

Zdjęcia prezentują przykładową roślinę z naszego sklepu.

Więcej informacji
PLU 105915
Miejsce Sypialnia, Modny salon, Biuro, Pokój dziecka
Rozmiar Niewielkich rozmiarów / na parapet
Napisz własną recenzję
Napisz opinię o produkcie:OXALIS TRIANGULARIS ‘PAPILION’ SZCZAWIK TRÓJKĄTNY 20 CM