PHLEBODIUM AUREUM 'BLUE STAR' H45

SKU
104463
Brak w magazynie
29,00 zł

Flebodium złociste

Piękna paproć o srebrzysto szarych liściach występująca na terenie obydwu Ameryk i na Hawajach. Występuje jako epifit lub roślina naziemna. Rośnie na terenach podmokłych jak i w suchych lasach, gdzie okresowo traci liście. Starsze egzemplarze wytwarzają pokryte złocistym kutnerem kłącza stanowiące dodatkową ozdobę.
Bardzo dekoracyjnie prezentuje się w wysokich kwietnikach lub jako roślina wisząca. 

Phlebodium Blue Star jak dbać?

  • Flebodium złociste lubi stanowiska z rozproszonym światłem, źle znosi bezpośrednie nasłonecznienie. Przystosuje się do stanowiska w półcieniu.
  • Roślina powinna mieć stale lekko wilgotne podłoże, ale nie należy jej przelewać. Najlepiej będzie podlewać ją dwa razy w tygodniu.
  • Bardzo lubi podwyższoną wilgotność powietrza. Będzie wdzięczne za codzienne zraszanie. Zbyt suche powietrze może spowodować zasychanie końcówek liści.
    Paproć złocistą w okresie wzrostu należy zasilać nawet dwa razy w tygodniu odżywką do paproci lub do roślin zielonych.
  • Roślina silnie się rozrasta, więc należy wracać uwagę na to, by miała wystarczająco miejsca w donicy. W nierzadkich przypadkach wymaga przesadzania nawet co roku w okresie wiosennym. Idealne podłoże- ziemia do paproci.
  • Nie należy nabłyszczac liści.

Wymiary: doniczka 14cm - wysokość 45cm

Więcej informacji
EAN 2106328004695

NAJCZĘŚCIEJ ZADAWANE PYTANIA I ODPOWIEDZI:

 

1. Zamówiłam/em produkt, kiedy spodziewać się dostawy?

Produkt jest wysyłany bezpośrednio z naszego magazynu (Green House Poland). Pakowanie przesyłek oraz wysyłkę zamówień prowadzimy od poniedziałku do czwartku. Natomiast nie prowadzimy wysyłki w piątki z powodu zabezpieczenia rośliny przed przestojami w sortowaniach kurierskich. Jeżeli Twoje zamówienie zostało złożone wieczorem w czwartek, piątek lub w weekend to przesyłka zostanie wysłana w poniedziałek. Z uwagi na sytuację dokładane są wszystkie starania mające na celu zapewnienie bezpieczeństwa zarówno podczas przygotowania Twojego zamówienia jak i również Twojego bezpieczeństwa odbioru paczki. Czas dostawy przesyłek wynosi średnio 1-2 dni robocze.

2. Czy mogę odebrać produkt osobiście w Green House Poland?

Możecie Państwo odebrać produkt osobiście w naszej centrum ogroniczym, jednakże w pierwszej kolejności prosimy o złożenie zamówienia oraz dokonanie płatności poprzez serwis Allegro. W przypadku odbioru osobistego, prosimy o kontakt z naszym obsługą klienta za pośrednictwem wiadomości, w celu ustalenia terminu odbioru.

3. Czy produkt są bezpieczenie zapakowane, aby uniknąć uszkodzeń?

Nasi pracownicy pakują produkty z najwyższą starannością korzystając przy tym ze specjalistych materiałów do pakowania, aby odpowiednio zabezpieczyć produkt do wysyłki. Dodatkowo, kwiaty są nawadniane przed wysyłką, a na czas transportu ich łodygi odpowiednio zabezpieczane. Nasze opakowanie zostało zaprojektowane specjalnie z myślą o ochronie przed ciepłem, zimnem i wstrząsami. Państwa produkt dotrze w nienaruszonym stanie.

4. Co w sytuacij, kiedy temperatura na dworze jest bardzo niska, a ma to wpływ na w przesyłce?

Ze względu na troskę o jakość wysyłanych roślin, nadawanie paczek wstrzymujemy przy spadku temperatury poniżej -5 stopni pomimo dodawanych do przesyłek Heat Packów. Termin wysyłki będzie uzgadniany indywidualnie z kupującym i nastąpi w możliwie najszybszym terminie.

1. Zamówienia na terenie całej Polski realizujemy za pośrednictwem  

2. Koszty dostawy jest stały i wynosi 14,90zł.

3. Czas realizacji zamówienia wynosi 1-2 dni roboczych. Większość zamówień wychodzi tego samego dnia jeśli zamówienie zostanie złożone do 10:00.

4. Wszystkie przesyłki są zapakowane w sposób umożliwiający ich bezpieczną dostawę. 

5. Możliwy jest również odbiór osobisty zamówionego towaru w centrum ogrodniczym Green House Poland w Żorach ul. Kościuszki 63.

Godziny otwarcia:
Pon. - Pt. 8:00 - 21:00
Sobota 9:00 - 21:00
Niedziela 10:00 - 20:00

6. Ze względu na troskę o jakość wysyłanych roślin, nadawanie paczek wstrzymujemy przy spadku temperatury poniżej 0 stopni.

Termin wysyłki będzie uzgadniany indywidualnie z kupującym i nastąpi w możliwie najszybszym terminie.