PLATYCERIUM ŁOSIE ROGI 45 CM

SKU
2106458008969
W magazynie
Dostępnych tylko 4 szt.
115,00 zł

WYMIARY

doniczka: 20 cm

wysokość: 45 cm

Platycerium bifurcatum w Polsce znane jest jako płaskla, a jeszcze częściej jako łosie rogi. To popularna roślina doniczkowa i jedna z najpiękniejszych paproci, które można uprawiać w domu.

Nowy

Platycerium bifurcatum pochodzi z tropikalnych lasów Nowej Gwinei, Jawy i Australii. Łacińska nazwa pochodzi od dwóch greckich słów: „platys”, czyli szeroki oraz „kreas” – róg. Platycerium wytwarza dwa rodzaje liści: dolne są płone, płatowate. Drugie to właśnie te przypominające rogi łosia, szczególnie gdy roślina znajduje się na ściennym kwietniku, niczym zielone trofeum. Stąd kolejna potoczna nazwa – trofeum ogrodnika.

Platycerium uprawa. Łosie rogi w domu

Platycerium lubi jasne stanowiska, ale bez bezpośredniego słońca.

Po zakupie łosie rogi należy przesadzić. Choć to epifit, daje sobie radę w lekkiej ziemi uniwersalnej. Podlewanie umiarkowane, po przeschnięciu podłoża. Roślinę można zraszać czy myć pod prysznicem, ale nie powinno się przecierać liści – są pokryte lekkim meszkiem, przypominającym filc, nie wolno go ścierać.

W sezonie można zasilać nawozem do roślin zielonych.

Łosie rogi można też uprawiać na kawałku drewna. Często sadzi się je na dużych kawałkach kory lub na pniach stosowanych dla epifitów. W momencie umieszczania rośliny na drewnie nakłada się tam warstwę lekkiej mieszanki dla epifitów, która będzie utrzymywać odpowiednią wilgotność i ułatwi zakorzenienie się kłącza. Płasklę podlewa się wtedy zraszając hojnie liście i część z korzeniami.

 

Zdjęcia prezentują przykładową roślinę z naszego sklepu.

Więcej informacji
PLU 105923
Miejsce Sypialnia, Modny salon, Biuro, Pokój dziecka
Napisz własną recenzję
Napisz opinię o produkcie:PLATYCERIUM ŁOSIE ROGI 45 CM