ZAMIOCULCAS ZAMIIFOLIA RAVEN ZAMIOKULKAS 45CM

SKU
8717517944780
W magazynie
49,00 zł

WYMIARY

doniczka: 14 cm

wysokość: 45 cm

 

Zamioculcas zamiifolia Raven to czarna odmiana zamiokulkasa, jednej z najpopularniejszych i najłatwiejszych w upawie roślin doniczkowych. Młode pędy są zielone, później przechodzą w głęboką czerń. To dobra roślina dla zapominalskich i tych, którzy twierdzą, że nie mają ręki do roślin.

Nowy

Zamioculcas Raven uprawa

Zamioculcas zamiifolia pochodzi z Afryki, porasta suche i jałowe tereny, ma bulwiaste kłącza, w których magazynuje wodę, by przetrwać okresy suszy. Pamiętajmy o tym przy opiece nad rośliną – jedyne co może zaszkodzić zamiokulkasowi to nadmiar wody.

Po zakupie zamiokulkasa Raven należy przesadzić – produkcyjne podłoże torfowe zbyt łatwo jest przelać. Wystarczy ziemia uniwersalna, większą przepuszczalność można zapewnić dodając do niej piasku lub perlitu. Zamiokulkasy lubią ciasne doniczki, chętniej wtedy wypuszczają nowe pędy.

Podlewanie rzadkie, umiarkowane. Liście można przecierać wilgotną miękką szmatką. Od czasu do czasu, po dłuższym przesuszeniu, można zafundować roślinie prysznic.

Zamioculcas Raven dobrze poradzi sobie w głębi pokoju, nie potrzebuje dużych ilości światła, ale w zupełnym cieniu może bardzo wolno rosnąć.

W sezonie można zasilać nawozem do roślin zielonych.

 

Zdjęcia prezentują przykładową roślinę z naszego sklepu.

Więcej informacji
PLU 106108
Napisz własną recenzję
Napisz opinię o produkcie:ZAMIOCULCAS ZAMIIFOLIA RAVEN ZAMIOKULKAS 45CM